• Αρχική

Αναστολή Λειτουργίας των Σχολείων – Έναρξη Online SmartClassroom από 16 Μαρτίου 2020

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το υπ’ αριθ. 783-10.03.20 ΦΕΚ που προβλέπει προσωρινή απαγόρευση λειτουργίας των σχολείων πανελλαδικά για προληπτικούς λόγους εξαιτίας της επιδημίας του κορονοϊού, το Σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό μέχρι και τις 24 Μαρτίου 2020.

Τα μαθήματα για όλες τις βαθμίδες θα πραγματοποιούνται Online σε πραγματικό χρόνο μέσω της διαμορφωμένης πλατφόρμας μας (SmartClassroom) Zoom απο τις 16 Μαρτίου 2020 για όλες τις βαθμίδες εκτός του Νηπιαγωγείου. Για το Νηπιαγωγείο θα αναρτηθεί υλικό για δημιουργικές δραστηριότητες στι School Portal (Epafos) και θα σας σταλλεί ενημερωτικό e-mail.

Οι διοικητικές και οικονομικές υπηρεσίες του Σχολείου μας θα λειτουργούν κανονικά.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για κάθε διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,

Εκ της Διευθύνσεως.